Najdete nás

ZŠ Purkrabka - privat

Dýňová slavnost - 3. listopadu

dýně

Přelom října a listopadu patří na našich zahradách sklizni dýní – malých, velkých, okrasných i obřích… Mění se letní čas na zimní a přicházejí temnější odpoledne a ještě tmavější večery… Za okny i na zahrádkách září oranžové obličeje, které k nám přinesla anglosaská kultura, a tak i naše děti mají chuť vyřezat si takovou strašidelnou tvář…

V pátek 3. listopadu se obyčejné odpoledne v družině změnilo v malou Dýňovou slavnost, postupně se k nám přidávali i rodiče. Děti vytvořily za podpory svých družinářek barevně ladící jednohubky, kluci pomohli připravit dřevo na oheň, kde se v kotlíku vařil jablečný čaj.

Pět skupinek dětí se vyřádilo při vydlabávání a vyřezávání svých kreativních počinů. Na fotkách můžete vidět, že šlo o povedenou práci a příjemně strávené podzimní odpoledne…

dlabání 1 dlabání 2 dlabání 3 čaj

Více fotek najdete ve fotogalerii ZDE