Najdete nás

ZŠ Purkrabka - privat

"Rodičovský den" - 27. listopadu

Návštěva ševce

V pondělí 27. listopadu byste v žádné třídě po 9. hodině nenašli učitele. Pro školu trochu neobvyklá situace, ale u nás předem naplánovaná kvůli možnosti sdílení  pedagogických témat týkajících se vize naší školy. V dopoledních hodinách se čerstvým hlavám prostě přemýšlí nejlépe.

Děti byly s připraveným programem spokojené nebo přímo nadšené... V první a druhé třídě se postupně vystřídala Hana Zvolská, babička 4 dětí ze 2 tříd, s povídáním o historii statku doplněným o zajímavé příhody a zážitky z dětství. Došlo i na procházku po dvoře s výkladem o původním účelu budov. S Ritou Vavrdovou strávily děti
hodinu za zvuku vlastního zpěvu a produkce hudby. S Lucií Zajícovou, maminkou Daníka z první třídy, měly děti možnost poznat, jak vypadá předení vlny na pravdovém kolovrátku a kdo chtěl, mohl si výrobu přírodního vlákna i vyzkoušet. Oporou Lucie byla v obou třídách Markéta Suchánková.

Třeťáci jeli s Luckou Běhavou a maminkou Janou Grohmannovu za ševcem Mravencem, který jim ukázal svou dílnu na ruční výrobu bot. Čtvrťáci spolu s Martinou Pangrácovou vyrazili do Planetária na program Vesmír kolem nás a pátá třída si užila výtvarný projekt s naší dlouholetou spolupracovnicí a lektorkou Darinkou Mareš Giljanovič.

V příštím pololetí určitě rádi takové dopoledne zopakujeme. Předem budeme vděční za vaše rodičovské nabídky, jakým programem byste mohli dětem čas v Purkrabce ještě více obohatit nebo zpestřit.