Najdete nás

ZŠ Purkrabka - privat

Adventní dílny - 30. listopadu

Zátiší

Se začátkem adventu se již třetím rokem mohou děti z Purkrabky těšit z jeho slavnostního zahájení tématickými dílnami. Vše začíná v jídelně celoškolním shromážděním, úvodním slovem o významu Vánoc v naší evropské křesťanské kultuře, divadlem o nazaretském příběhu v podání páťáků a divadelně odehranou písní Byla cesta ušlapaná v podání pedagogického sboru. Děti jsou rozdělené do šesti smíšených skupin napříč všemi ročníky a postupně projdou šest adventních dílen vedených učiteli. Letos to bylo oblíbené pečení perníčků, výroba anděla z vlny, hudební dílna, složení papírové hvězdy, vánoční silentium a tradiční svícen z jablíčka nachystaný na sobotní Adventní spirálu.

Takové netradiční dopoledne se samozřejmě neobejde bez rodičovské pomoci. Děkujeme všem, kteří připravili těsto na perníčky a pomáhali dětem v dílnách svou osobní účastí. Školu ovládla slavnostní i tvůrčí atmosféra. Výsledné výrobky děti využily na vánoční výzdobu školy. Její hodnotnou součástí jsou i vánoční obrázky nakreslené dětmi v družině.

Zahájení Koledy Perníčky Svícny

Více fotek najdete ve fotogalerii ZDE