Najdete nás

ZŠ Purkrabka - privat

Masopust v Purkrabce - 13. února

Masopust

V polovině února tradičně nastává čas veselí a hodování, abychom se řádně nachystali na nastávající umírněnější čas vyměřený čtyřiceti dny do Velikonoc a radovali se též z pomalu odcházející zimy; to je stručné vysvětlení dávné tradice..…

Náležitě, tj. v legraci, radosti, hojnosti a vzájemnosti, jsme prožili masopust i v Purkrabce. Malé pozdvižení vzbudily naše masky na nádraží v Úvalech, kde průvod začínal a kde běžní cestující nemohli přehlédnout například obrovskou vousatou nevěstu, masopusta, ženicha, několik malých policistů, medvěda, kominíka, strašidelné smrtky, vílu, mnoho různých zvířat a spoustu dalších rozpustilých převleků…..

Průvod čítající na 70 dětí i dospěláků kráčel městem i přírodou za doprovodu písní a ručně vyráběných chřestidel a vozembouchů z Úval až do Škvorce. U Donáta čekaly na děti koblížky a teplý čaj a dvě páté třídy ze škvorecké obecní školy, aby se připojily ke společnému masopustnímu veselí. 

V jídelně se mezitím vystrojovala bohatá hostina připravená z dobrot domácích kuchyní. Zatímco mladší děti již v teple hodovaly, čtvrťáci a páťáci se ještě bavili společnými hrami s žáky škvorecké školy..

Když všichni dosyta naplnili své žaludky, nevšední den pokračoval odpočinkovou nabídkou na promítání veselých filmů v odpolední družině…

Masopust jsme si všichni moc užili. Fotografie z tohoto povedeného dne naleznete zde.

PruvodIMG4450 IMGP4447 IMGP4465 IMGP4546 IMGP4556