Najdete nás

ZŠ Purkrabka - privat

Vydařený velikonoční jarmark - 24. března

Vystoupení

V sobotu 24. března bylo v Purkrabce opět veselo a živo. Malí, velcí, mladí i starší se v 11.00 sešli ve vyklizené jídelně, kde se po úvodním slově Martina Šnajdra, ředitele školy, prostor rozezněl sborovým zpěvem dětí. Zazněly písně lidové i křesťanské spjaté s významem Velikonoc. 4. třída návštěvníkům představila příběh z židovské historie, který se váže ke stejnému období - Deset ran egyptských... Tečkou za úvodním kulturním zážitkem byl společný zpěv známého spirituálu "Starý příběh“ celým osazenstvem jídelny, kde nebyla znát žádná hranice mezi účinkujícími a diváky...

Poté už se návštěvníci rozběhli do všech stran, aby nakoupili zajímavé rukodělné výrobky nebo si vyrobili něco pěkného v tvořivých dílnách. Kdo zůstal v jídelně mohl začít směle hodovat. Ve 12.30 svůj plánovaný program spustila divadelní společnost Anička a letadýlko. Pohádka o punkové víle "Vivi tady nebydlí!“ zaznamenala úspěch u děti všeho věku. Na dvoře se prodávala výtečná káva, vůně grilovaného masa lákala k zastavení a zakousnutí. Kolovrátek u stánku s vlnou se nepřestával točit a čas jarmarku se postupně krátil. Ve 14.00 hodin se mohli zájemci zastavit u velikonočního vystoupení folklorního souboru Lučinka...

Peněženky jsou vyprázdněny. Kapsy, tašky i žaludky zaplněny. A nejen ty. Jarmark končí, balí se, uklízí se, povídá... Společně jsme zase dokázali hodně, a tak je nejedna duše naplněná dobrým pocitem z krásně prožitého dne...

Kraslice

Fotky z jarmarku si můžete prohlédnout prokliknutím do fotogalerie.