Najdete nás

ZŠ Purkrabka - privat

Dýňová slavnost - 1. listopadu

IMG 3468

Čtvrteční odpoledne 1. listopadu jsme v družině věnovali potěšení z podzimu akcí uskutečněné na naší krásně zbarvené školní zahradě. Dýně lákaly k dlabání a vyřezávání. V kotlíku na ohništi se vařil výborný čaj z čerstvých jablek s patřičným kořením (o nakrájení jablíček se postarali prvňáčci s Luckou Běhavou)… Díky změně letního času na zimní jsme si během slavnosti mohli užít sílící soumrak a nakonec i tmu a v ní světlo z dýňových lamp… Ty v tiché temnotě naznačovaly blížící se martinské období a důležitost vnitřního světla… Jednohubky rozmanitých chutí připravené všemi třídami lahodily očím nejen svými barvami, ale potěšily nejedny mlsné jazýčky. Dýňové odpoledne s podvědomou atmosférou Dušiček si dohromady užily děti, vychovatelky družiny i rodiče… (Fotogalerie)

IMG 3447