Najdete nás

ZŠ Purkrabka - privat

Advent v Purkabce

08 tradice

Se začátkem adventu se v Purkabce tradičně pojí dvě události – adventní dílny a spirála.

V pátek 30. listopadu ráno jsme se všichni sešli, abychom si písní Byla cesta, byla ušlapaná připomněli, že se spolu s Pannou Marií vydáváme na cestu, která je přípravou na narození Ježíška. Následovalo veselé divadelní představení páťáků o tom, jak se na vánoční svátky připravují Pat a Mat. Dopoledne si děti ve věkově smíšených skupinách prošly dílnami, kde spolu s učiteli tvořily, zpívaly, seznamovaly se s tradicemi známými i neznámými a na adventním silentiu se při svitu svíček ztišily a ladily na nastávající předvánoční atmosféru.

Doba adventní je především příležitostí, kdy se můžeme připravovat na prožití něčeho důležitého. V předvečer 1. adventní neděle se v přítmí a v atmosféře krásných a pokojných melodií konala adventní spirála. Spirála je symbolem cesty člověka do vlastního nitra, kde je možné nalézt světlo, které má moc člověka a vše kolem něj prosvětlovat. Děti si na konci spirály vytvořené z voňavého chvojí mohly zapálit první adventní svíčku jako symbol naděje. Neboť nastává radostný čas, kdy tohoto světla naděje, bez kterého by bylo těžko, začne pomalu přibývat. (Fotoalbum)