Najdete nás

ZŠ Purkrabka - privat

Divadelní představení Jsi nula...! - říjen 2019

DSC00821

Během druhého školního měsíce zavítala do Purkrabky organizace Fórum PPV s divadelním představením "Jsi nula...!". Žáci 4. a 5. třídy měli jedinečnou příležitost vidět problematiku šikany a kyberšikany z různých úhlů pohledu, uvědomit si rizika, která přináší svět virtuální reality. Seznámili se skrze příběh, do něhož byli vtaženi, s pojmem šikana, včetně jejích projevů a možných následků.
Na vlastní kůži si pak prostřednictvím technik prožitkové pedagogiky zkoušeli různé strategie, jak se šikaně bránit. Prožitek, který divadelní představení přineslo, přispívá k větší obezřetnosti v oblasti internetu i běžném životě dětí a jsme moc rádi, že toto představení mohli naši žáci vidět.
Děkujeme Jitce Andrlíkové, mamince z 1. třídy, že odehrání takových užitečných představení pravidelně škole jako ředitelka zmíněné organizace zprostředkovává. Děkujeme i všem rodičům, kteří se podíleli v loňském školním roce na školních jarmarcích i výtěžku z nich, neboť herci mohli být zaplaceni právě z tohoto zdroje.

Fotogalerii si můžete prohlédnout zde.