Najdete nás

ZŠ Purkrabka - privat

Dýňová slavnost - 30. října

DSC01209

S příchodem podzimu přichází i čas dýní. Pro letošní dýňovou slavnost získává každá třída dvě oranžové krasavice a děti se vydávají na jejich zdobení. V ohništi se mezitím rozhořel oheň a přitahuje pozornost. Někdo zapaluje klacíky a zkoumá zářivý živel, někdo přikládá pod kotlík, v němž se pomalu ohřívá voda. Někdo vidí jen obyčejný ohýnek a na něm vznikající čaj. Někdo to vidí jinak a pozoruje, jak společně purkrabští alchymisté připravují lahodný nápoj z jablek a dalších tajných ingrediencí. Další lahůdky vznikají opodál. Návštěvníci ochutnávají různé druhy pomazánek a zjišťují, která u nich letos stane na stupni vítězů. Dýně jsou mezitím dokončeny a soumrak zahaluje celou zahradu. Je čas rozsvítit výtvory a završit celou slavnost. Kdo vydržel až do konce, může si užít jedinečnou přehlídku dýňových luceren. Samozřejmě nemůže chybět ani pár záběrů pro připomenutí – zde.

DSC01244