Najdete nás

ZŠ Purkrabka - privat

Adventní dílny - 28. listopadu

DSC01639

I letos jsme adventní čas zahájili dílnami a spirálou. Na úvod adventních dílen jsme si zahráli a zazpívali. Připomněli jsme si tak, že opět po roce přichází čas příprav oslav jedněch z nejvýznamnějších a nejočekávanějších narozenin v roce. Po té se děti ve smíšených skupinách vydaly do jednotlivých dílen. Spolu s učiteli tvořily, seznamovaly se s tradicemi, na adventním silentiu se při svitu svíček ztišily a ladily na nastávající předvánoční atmosféru.

Ztišit se a šetřit energii, které v tomto období není nazbyt, se děti učily i následující den během adventní spirály. Spirála je symbolem cesty člověka do vlastního nitra. Tam má možnost každý i v té nejnáročnější chvíli nalézt světlo, jež dokáže člověka a vše kolem něj pročistit a posílit. V přítmí a v atmosféře krásných a pokojných melodií si každý došel do středu spirály zapálit první adventní svíčku jako symbol naděje. Vánoční čas není jen oslavou narozenin Ježíška, ale i narození nového cyklu. Zimní slunovrat přináší nový začátek, dny se začínají opět prodlužovat a s přísunem slunečního světla znovu začíná růst i síla našich dalších kroků.

Fotoalbum si můžete prohlédnout zde.

DSC01571