Najdete nás

ZŠ Purkrabka - privat

Indiánská slavnost

200622 indiani2

Družinu v Purkrabce prostoupil indiánský duch a my jsme společně mohli zahájit "Indiánské léto". U ohniště se sešly všechny naše kmeny a rada starších. Vzájemně se představily svými indiánskými jmény a předvedli svůj kmenový pokřik. Po té jsme se spojili skrze zvuky bubnů a přivítali našeho ohnivého bratra. Když začalo opékání bizona, vrhli se první indiáni na výrobu čelenek. V dalších dnech je mohli zdobit pírky získanými za prokazování ctností a dovedností. Během oslav si mladí i starší indiáni mohli zkrášlit své obličeje. Smícháním různých koření v různých poměrech, vznikla pestrá paleta barev a odstínů. Zbytek zahajovací oslavy si každý našel svou oblíbenou činnost, dál se bubnovalo, opékalo, hrálo a vyrábělo. Prohlédněte si fotogalerii.

15