Najdete nás

ZŠ Purkrabka - privat

Svatojánská slavnost

07

Přiblížil se konec školního roku a s ním Svatojánská slavnost a loučení s čerstvými absolventy. Na školní zahradě se postupně scházeli rodiče, žáci i pozvaní hosté. Sbor MateříDoušky odstartoval svými písněmi slavnost. Hudební představení si připravili také páťáci. Když jim jejich mladší kamarádi předali svá přání a osobní rozloučení, utvořili tunel z šátků, který se ve škole objevuje pouze dvakrát do roka. Začal rozlučkový ceremoniál. Páťáci postupně symbolicky opouštěli Purkrabku tunelem, kterým do ní v první třídě vstupovali. Nakonec s nimi prošla i Alžběta a za doprovodu rodičů se odebrali strávit jedny z posledních společných chvil ve škole. Naši zahradu v ten čas zdobila i malá ohniště. K nim se po ceremoniálu odebrali děti ostatních tříd, aby si každá třída mohla užít svůj vlastní svatojánský oheň a chvíle pro sebe. Od rána se shromažďovaly ve škole lahůdky od rodičů, které zdobily pestrou a bohatou hostinu. Díky tomu se mohl lahodně a vesele slavit závěr školního roku. Jedlo se, opékalo, povídalo a hrálo téměř do setmění, které si samozřejmě dávalo ten den hodně na čas.

Prohlédněte si fotogalerii.

1524