Najdete nás

ZŠ Purkrabka - privat

Den dětí - 3. června

den deti

Letošní dětský den prostoupil olympijský duch a ukázal svou neobvyklou tvář. Na olympijském stadionu se shromáždili všichni sportovci, kteří se rozhodli získat cennou medaili. V horní části areálu testovali svou rovnováhu na zvlněném laně, položeném na zemi, kde chodili s vařečkou a balancujícím umělým vajíčkem v ruce. Disciplína byla zdvojená, takže si mohli i zasoutěžit. Na dalším stanovišti se proměnili ve slona. Chobotem se opřeli o špalek, který několikrát oběhli. Po té se museli domotat k metě a zpátky. Bylo to veselé a rychlé. Některé děti neznaly chobot, takže si do chobotu dávaly poprvé v životě. V severovýchodním sektoru závodníci soutěžili, kdo dřív obleze pozadu po čtyřech a s měkkým míčem na břiše metu a vrátí se zpět. Lezení ztěžoval travnatý a mírně nerovný terén. Metu bylo trochu obtížné ve vyšší trávě najít a děti si občas zkřížily trasy a dolezly k metě toho druhého. Sem tam někdo z mírného kopečku na konci udělal kotoul vzad a skončil v cíli. Byla to legrace. Na překážkové dráze se sice již od začátku vytvořila velká fronta, vládla zde i přesto dobrá nálada a sportovní duch. Děti po překonání překážek s kelímkem plným vody měly za úkol co nejrychleji přelít vodu do láhve s úzkým hrdlem. O vzájemné povzbuzování nebyla nouze. V souboji o nejpomalejší kotoul vynikli mistři mikropohybu a útočili postupně na hranici 10 minut, která byla nakonec pokořena! Prohlédněte si fotogalerii.