Najdete nás

ZŠ Purkrabka - privat

Martinská slavnost - 9. listopadu

Martinska plakat

I letos jsme si připomněli naší tradiční slavností legendu o sv. Martinovi. Ta je příležitostí pro děti i dospělé se na chvíli ztišit, zastavit a v potemnělém čase si připomenout důležitost soucitu a vděčnosti…

Při slavnostním úvodu ve tmě vynikla stínohra martinského příběhu připravená 4. třídou. Děti všech tříd se krásně propojily při sborovém zpěvu martinských písniček… S rozsvícenými lucerničkami symbolizujícími zmíněné dary vnitřního světla jsme se vydali na tajemnou cestu za skrytými poklady…, jedním z nich byl bezesporu i tichý obraz vojáka Martina na bílém koni…

Tečkou za slavností byla veselá hostina, kde nechyběly dobroty z domácích kuchyní a martinské rohlíčky upečené v předchozích dnech všemi třídami, o které se většina dětí svědomitě dělila se svými rodinami…

Martinska svetylka