Najdete nás

ZŠ Purkrabka - privat

Svatomartinská slavnost - 14. listopadu

... aneb tichý příběh se světly

Ve středu 14. listopadu se děti z 1., 2. a 3. třídy se svými učitelkami a rodiči shromáždily na dvoře před školou, aby ve vyrobených lucerničkách zažehly plamínek světla na tajemnou cestu... Prvňáčci a druháčci došli ke kostelu, kde s napětím a za tichého broukání svatomartinské písně očekávali, jestli někdo půjde nebo projede okolo… Zanedlouho se ozval dusot kopyt a vzácná chvíle nastala – vítr natřásal Martinův rudý plášť, jeho kůň jej důstojně nesl… Oči dětí zůstaly na tomto výjevu doslova přilepené do doby, než se Martin úplně ztratil z dohledu...

... Po chvíli napínavého hledání se děti navzájem podělily o nalezené čokoládové podkovy. S lucerničkami a snad i zažehnutými vnitřními světly jsme se společně vrátili na dvůr statku… Třeťáci se svou paní učitelkou také dorazili ze své potemnělé tajuplné cesty, která symbolizovala jejich loučení s martinskou slavností pro další roky jejich odrostlejšího věku...

Před školou proběhla bohatá svatomartinská hostina poskládaná z dobrot z domácích kuchyní, kde nechyběly ani výborné rohlíčky upečené dětmi během dopoledne.

Martin