Najdete nás

ZŠ Purkrabka - privat

Martinská slavnost - 11. listopadu

DSC01437

Uprostřed podzimu, když se v kalendáři objeví nejvíce jedniček, přijíždí na svém koni Martin. Nemohl letos chybět ani v Purkrabce. Přípravy na slavnost probíhaly několik dní. Všechny třídy vyráběly lucerničky a třeťáci, kteří měli slavnost na starosti, si připravili divadelní představení připomínající martinskou legendu zobrazující důležitost soucitu. Při plném sále našeho lehce improvizovaného divadla pak zahájili celou slavnost. Našim hercům se představení vydařilo, na konci pak přizvali i ostatní a společně jsme si zazpívali. Po té se všichni vydali do tmy rozsvěcet svá vlastní světla. Každý poprvé zahlédl, jak svítí jeho lucerna a nakolik mu bude jeho světlo pomocné při hledání vlastního pokladu. Pro někoho byla pokladem zlatá podkova, pro jiné magický okamžik, kdy projel Martin na svém koni, pro někoho závěrečná hostina plná skvělých dobrot a nebo zážitek, který si nechal sám pro sebe. Během slavnosti jsme měli několikrát možnost připomenout si, o čem je tento čas.
Fotografie ze slavnosti - zde.

DSC01375DSC01497