Najdete nás

ZŠ Purkrabka - privat

1. školní den- 1. září

DSC00092

Prázdniny skončily. Na dvoře Purkrabky se malí i velcí zdraví po létě a líčí si zážitky. Spolužáci se vítají a už jim jiskří oči, když pomyslí na další společné chvíle. Začíná nový školní cyklus. Stejně jako loni startujeme písní: "Díky za každé nové ráno". Společná píseň dokáže celek dobře sladit.

Hudba hraje dál a Purkrabka vítá své nové prvňáčky. Nejprve dostává každý dárek od loňských prvňáčků, pak je krůčky vedou špalírem, vytvořeným jejich staršími kamarády. Na jeho konci je vítá jejich paní učitelka Eva a také Lucka, která jim bude průvodkyní ve volném čase.

Nakonec se všichni vydávají do svých tříd a užívají si společně zbytek prvního dne ve škole.

Ačkoliv předpověď ohlašovala déšť, deštníky jsme nepotřebovali. Možná síla přání změnila počasí. Možná to byla radost dětí, které se těšily, možná něco jiného a nebo vše dohromady. Nový školní rok je zahájen a nyní se mohou začít plnit úvodní slova ředitele Martina: ”Snažme se všichni pomáhat si navzájem v nacházení toho svého místa. Snažme se každý svým dílem, ať je nám tu spolu dobře.”

Bohatou fotogalerii naleznete zde.