Najdete nás

ZŠ Purkrabka - privat

Škola v přírodě 12. - 18. června

DSC04179

Bohové z Olympu nám přáli a my jim za to děkujeme! Přes počáteční pochybnosti jsme zvládli udržet víru a s radostí po roční pauze odjeli na školu v přírodě. Na olympijský týden jsme se ladili již při výrobě chitonů. Díky tomu jsme se mohli hned první den shromáždit ve svém svátečním oděvu a tím přispět k slavnostní atmosféře zahajovacího večera. Když zazněl zvuk rohu, každý pocítil, že týden sportovních výkonů začíná. Slavnostní zapálení ohně i olympijský pozdrav definitivně přivítal ducha her.

Závodníci se utkali ve 4 prastarých disciplínách. V běhu a skoku do dálky, v méně obvyklé střelbě z luku a mnozí úplně poprvé i v hodu diskem. Naše olympiáda byla výjimečná tím, že závodníci nesoutěžili mezi sebou, ale sami se sebou. První den podal každý závodník ve všech disciplínách svůj „startovní“ výkon, který v dalších dnech olympiády překonával. Aby závodníci nemohli podvádět, dozvěděli se o herním systému až po svých startovních výkonech. Stupně vítězů se tak otevřeli i těm, kteří s umístěním vůbec nepočítali. Závodníci, jejichž zlepšení bylo největší, si při závěrečných oslavách užívali nejen stupně vítězů a místo v čestné lóži.

Perfektní kulturní vložkou olympiády byl diváky hlasitě ceněný koncert třeťáků, kteří předvedli v premiéře své vlastní skladby.

Olympiáda proběhla šťastně, nechť tedy dlouho zní náš společný olympijský pozdrav „Pro krásu a dobro zdar!“

Nechte se zlákat k prohlídce fotogalerie zde.

IMG 3217IMG 20210617 174357 16 hod diskem21 aporie letící šíp