Najdete nás

ZŠ Purkrabka - privat

Svatojánská slavnost (2023)

SvatojanskaSlavnost2023

Jako každý rok i letos byla poslední školní akce příležitostí nejen si připomenout svátek svatého Jana a zapálit svatojánský oheň, ale také se rozloučit s našimi páťáky.

Jsme rádi, že jsme jim mohli celých 5 let pomáhat v jejich učení a rozvoji. Páťáci nás pravidelně obohacovali mimo jiné i svými hudebními a divadelními projekty. I na rozlučkový den si připravili speciální vystoupení, při němž každý nastínil, kam by se v budoucnu mohly ubírat jeho kroky, a dali nám tak najevo, že není radno otálet s hledáním a nalezením "svého místa” na světě.

Páťáci byli patroni prvňáčků, kteří si pro ně na rozloučenou připravili speciální dárek s kamínkem ze školního dvora, skrývajícím vzpomínky na jejich kroky a chvíle v Purkrabce. Průchod špalírem ze šátků směrem ven ze zahrady symbolicky uzavřel jejich cestu Purkrabkou. Byly to dojemné chvíle.

Nakonec jsme se všichni, děti, rodiče i ostatní dospěláci, kteří se podílí na chodu Purkrabky, sešli ke společné oslavě a hodování, které tradičně připravili rodiče, jimž ze srdce znovu nejen za skvělé pohoštění děkujeme!

V září se budeme těšit opět na shledanou při startu dalšího cyklu a přejeme krásné léto všem!

Fotogalerie